W naszym gabinecie do każdego małego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, starając się stworzyć komfortową i bezpieczną atmosferę.

Rekomendujemy, aby pierwsza wizyta była wizytą adaptacyjną, tzn. dziecko przychodzi do nas, gdy pojawiają się pierwsze zęby a nie ma jeszcze potrzeby leczenia. Wizyta taka ułatwi dziecku poznanie środowiska gabinetu oraz pracy stomatologa, nie pozostawiając nieprzyjemnych doznań.

 

W ramach stomatologii dziecięcej oferujemy Państwu:

– profilaktykę próchnicy;

– lakowanie;

– fluoryzacja (lakierowanie) zębów mlecznych i stałych;

– bezbolesne leczenie próchnicy u dzieci w zębach mlecznych oraz stałych;

– bezbarwne lapisowanie zębów mlecznych;

– chirurgia stomatologiczna dziecięca: usuwaniem zębów mlecznych oraz stałych.

 

Do wypełniania ubytków w zębach mlecznych najczęściej stosujemy kolorowe kompozyty światłoutwardzalne z myślą o samopoczuciu dziecka.

Może się pojawić również konieczność leczenia kanałowego zębów mlecznych – taki zabieg także wykonujemy, aby uchronić ząb przed przedwczesną utratą, która później może skutkować wadami zgryzu.

Często w zębach mlecznych wykonywany jest zabieg lapisowania(impregnacji). Polega on na pokryciu zęba roztworem azotanu srebra. Po takim zabiegu zęby niestety przebarwiają się na charakterystyczny czarny kolor.

Daje to jednak pewność, że próchnica już ich nie zaatakuje, dzięki silnym właściwościom bakteriobójczym srebra. Metodę tę stosuje się w sytuacji, gdy korona zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę i założenie wypełnienie jest niemożliwe.

Nasz gabinet jako jeden z nielicznych oferuje Państwu możliwość wykonania zabiegu lapisowania za pomocą lapisu bezbarwnego (tzn. nie pozostawiającego czarnych przebarwień na zębach). Jest to zabieg równie skuteczny jak w przypadku azotanu srebra jednak olbrzymią zaletą jest brak nieestetycznych przebarwień.

Bardzo ważne jest, aby u dzieci zadbać o zahamowanie rozwoju próchnicy poprzez wykonywanie zabiegów profilaktycznych takich jak lakierowanie i lakowanie zębów.

Lakowanie polega na uszczelnieniu wszelkich bruzd i szczelin w zębach, lakierowanie natomiast jest to pokrycie zębów lakierem zawierającym fluor o dużo większym stężeniu niż ten zawarty w pastach. Zabieg lakierowania powinien być przeprowadzany 2 razy w roku (a nawet raz na 3 miesiące). Oba zabiegi są całkowicie bezbolesne.

Gabinet Ósemka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych Małych Pacjentów i w swojej ofercie posiada lakiery fluorowe o różnych smakach do wyboru, m.in: wiśnia, melon, guma balonowa, karmel, mięta itp.

Na każdego dzielnego pacjenta po wizycie czeka dyplom oraz drobna nagroda za odwagę.