Chirurgiczne usuwanie ósemek Warszawa

Chirurg stomatolog Mokotów. Usuwanie ósemek. Leczenie chirurgiczne

Chirurgia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem operacyjnym w obrębie jamy ustnej.

Istnieje wiele zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych, najczęstsze z nich to: ekstrakcja zęba, czyli po prostu jego usunięcie. Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego, najczęściej dotyczy zębów mądrości. Wiąże się z koniecznością nacięcie dziąsła oraz usunięcie fragmentu kości wyrostka zębodołowego wokół zęba.

Nacięcie ropnia, który jest ostro odgraniczonym zbiorowiskiem ropy, dającym objawy bólowe, powstałym w przebiegu infekcji;

Resekcja wierzchołka korzenia- zabieg polegający na usunięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającymi go zmianami zapalnymi.

Następnie kanał korzenia wypełnia się wstecznie specjalnym materiałem. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten często pozwala uratować ząb przed usunięciem.

Wyłuszczenie torbieli – czyli usunięcie ściśle odgraniczonej jamy wypełnionej płynem, która rosnąc niszczy kość. W niektórych sytuacjach może spowodować nawet jej złamanie.

Plastyka wędzidełka wargi lub języka – zabieg wykonywany w sytuacjach kiedy wędzidełko jest przyczepione nieprawidłowo i może wpływać niekorzystnie na:

– przyzębie;

– ustawienie zębów;

– prawidłową wymowę;

– utrzymanie protez.