Periodontologia Warszawa

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. To właśnie one są najczęstszą przyczyną utraty zębów. W naszej klinice znajdziesz specjalistów z zakresu periodontologii, którzy pomogą Ci sprawnie i bez bólu uporać się ze zróżnicowanymi schorzeniami. Stawiamy na kompleksowość usług, dlatego możemy przeprowadzić całe leczenie od początku do końca w naszym gabinecie. Posiadamy zaawansowany technologicznie sprzęt, który ułatwia nam działanie w trosce o zdrowie pacjentów. Sprawdź ofertę naszych lekarzy specjalizujących się w leczeniu chorób przyzębia.

Co to jest periodontologia?

Periodontologia zajmuje się chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Pojęcie przyzębia może wydawać się nieco niejasne. W praktyce są to:
To zróżnicowane stany zapalne tkanek, które otaczają zęby oraz błon śluzowych znajdujących się w jamie ustnej. Kiedy mówimy o chorobach przyzębia, najczęściej mamy na myśli zapalenie dziąseł lub parodontozę, czyli zapalenie przyzębia.
Choroby przyzębia są bardzo powszechne. Najczęstsze ich przyczyny to: palenie tytoniu, niewystarczająca dbałość o higienę jamy ustnej, przyczyniająca się do odkładania się kamienia nazębnego, czynniki genetyczne, niska odporność, zaburzenia hormonalne, bruksizm, nieodpowiednie odżywianie (zwłaszcza żywienie pozbawione witamin i minerałów), wady zgryzu.
Szczególne znaczenie ma tu odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli szczotkowanie zębów minimum dwa razy w ciągu dnia, używanie nici dentystycznej do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, płukanie płynami. W przeciwnym wypadku bakterie znajdujące się w nieusuniętej płytce nazębnej mogą drastycznie się rozwinąć, co przeradza się w kamień nazębny.
Co ważne, skutki chorób przyzębia mogą być poważne. To nie tylko drobne utrudnienia w życiu codziennym czy nieestetyczny wygląd. Zwiększają one wyraźnie ryzyko wystąpienia takich powikłań jak choroby serca, miażdżyca, zapalenie płuc i szereg innych schorzeń. Pogarszają także przebieg cukrzycy lub innych chorób ogólnoustrojowych. Zapalenie przyzębia stanowi także najczęstszą przyczynę wypadania zębów.

Umów się na wizytę telefonicznie

Czekamy na Ciebie w naszych gabinetach gotowi by pomóc Ci zabłysnąć zdrowym uśmiechem.

Wskazania do leczenia periodontologicznego

Można zaobserwować kilka sygnałów, które świadczą o postępujących chorobach przyzębia. Wymienić tu można:
W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie leczenia.

Nasze usługi w ramach periodontologii

W naszej klinice wykonujemy zróżnicowane zabiegi i usługi stomatologiczne, dzięki którym możesz pożegnać choroby przyzębia. Wykonują je specjaliści z dziedziny periodontologii, tak byś Ty mógł cieszyć się znowu pięknym i zdrowym uśmiechem. Po zabiegach konieczne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym, co przekłada się na wyższą skuteczność leczenia. Oprócz wymienionych zabiegów stosujemy także inne metody leczenia potrzebne w konkretnym przypadku.

Skaling naddziąsłowy

Jego celem jest usunięcie kamienia nazębnego z korony klinicznej. Skaling wykonuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykorzystującego ultradźwięki. Zabieg jest bezbolesny, chyba że stan zapalny jest poważny – wtedy przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Skaling poddziąsłowy

Polega na usunięciu kamienia nazębnego spod dziąseł. Jest bardziej skomplikowany, jednak pozwala skutecznie usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną. Po jego wykonaniu stosuje się także fluoryzację w celu wzmocnienia korzeni zębów. Dzięki temu regeneracja tkanek przebiega szybciej.

Kiretaż zamknięty

Z kieszonki przyzębnej, która tworzy się, kiedy proces zapalny jest zaawansowany, usuwa się kamień nazębny i nagromadzoną ziarninę. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Kiretaż otwarty

Kiedy stan zapalny jest zaawansowany i kieszonki są już głębokie, konieczne jest przecięcie dziąsełi ich odsunięcie. Wtedy można precyzyjnie oczyścić powierzchnię zębów. Ten zabieg takżę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego warto skorzystać z naszych periodontologów?

Wykonujemy zabiegi periodontologiczne od lat. Dzięki temu działamy fachowo i sprawnie, prowadząc skutecznie leczenie parodontozy, zapalenia dziąseł i innych chorób przyzębia.
Jeśli chcesz zaufać ekspertom, jesteś w dobrym miejscu. Działamy tak, by leczenie przynosiło możliwie najniższy dyskomfort, a przy tym zapobiegało nawrotom choroby w przyszłości. Dostosowujemy się do potrzeb naszych pacjentów i podchodzimy do każdego przypadku indywidualnie.

Umów się na wizytę telefonicznie

Czekamy na Ciebie w naszych gabinetach gotowi by pomóc Ci zabłysnąć zdrowym uśmiechem.

Periodontologia Warszawa - cennik

 • Konsultacja 200zł
 • Kiretaż zamknięty - 1 kwadrant 500zł
 • Kiretaż otwarty - 1 ząb 80-100zł
 • Zabieg z użyciem biomateriałów 2600zł
 • Chirurgiczne wydłużenie korony zęba 600zł
 • Pokrycie recesji dziąsła (1 ząb, 2-3 zęby) 1600zł
 • Wycięcie zmiany i badanie hist.-pat. 450zł
 • Skaling poddziąsłowy 350-450zł
 • Wizyta kontrolna w przebiegu leczenia 250zł
 • Zabieg płatowy 1500zł/kwadrant
 • Zabieg regeneracji kości od 2500zł
 • Pogłębienie przedsionka jamy ust. 1500zł
 • Laserowe podcięcie wędzidełka 500zł
 • Podcięcie wędzidełka skalpelem 300zł
 • Pokrycie recesji dziąsła od 1500zł
 • Gingiwoplastyka 350zł/ząb
 • Gingiwoosteoplastyka 500zł/ząb
 • Dokieszonkowe podanie leku 1000-1500zł
 • Unieruchomienie zębów włóknem szklanym 200zł/ząb
 • Wycięcie Mucocele 550zł
 • Płytka ochronna zabiegowa 450zł

Nasz zespół